DOPRAVA ZADARMO až do konca rokaVrátenie tovaru do 15.1.2022

blog

Október 28

Zimná čiapka pre každého: Vyberte si tú svoju

V zime to už nie je len o móde, ale predovšetkým o ochrane pred zhoršenými podmienkami. Kto ale vraví, že praktickosť a štýl nemôžu ísť ruka v ruke? Platí to aj v prípade zimných čiapok. Z O´Neill ponuky si vyberie každá veková kategória.

Prírodné materiály pre väčšie zahriatie

V prípade, že patríte medzi zimomravejších ľudí, pri výbere čiapky sa sústreďte hlavne na materiál z ktorého je vyrobená. Pamätajte, že prírodné materiály, napríklad vlna, vám poskytnú najviac tepelnej izolácie. Výbornou voľbou je tiež bavlna alebo fleece, ktorý je naviac mimoriadne ľahký a jemný. Akryl a polyamidové vlákna, ktoré sa do zimných čiapok pridávajú, zase zaisťujú zvýšenú elasticitu a odolnosť.

Hladké aj s brmbolcom 

Široká škála farieb a štýlov vám dáva bohaté možnosti na výber podľa vášho vkusu a preferencií. Ak hľadáte univerzálnu čiapku, ktorú ľahko skombinujete so zvyškom vášho šatníka, voľte z neutrálnych farieb, ako béžová, sivá či čierna. Jednoduchá, hladká čiapka bez ďalších ozdôb sa bude perfektne hodiť do mesta aj na voľnočasové aktivity. Nebojte sa ani čiapok s brmbolcami – už pár sezón zažívajú boom. Doplniť ich môžete ako ku športovej bunde, tak aj ku kabátu.

Aký tvar čiapky zvoliť?

Na výber máte z dvoch možností – čiapka, ktorá tesne obopne hlavu, alebo čiapka s visiacou zadnou časťou, ktorá pôsobí ležérnejšie. Voľba je na vás, ak však máte v pláne vybehnúť napr. na lyže, bude pre vás praktickejšie zvoliť prvú možnosť. Obopnutejšia čiapka poskytne väčšiu izoláciu a lepšie sadne. Aby ste sa cítili pohodlne a na hlave ju ani nepocítili, dávajte si pozor na obvod. Čiapka by nemala byť až príliš tesná. Určite totiž nestojíte o nepríjemné omínanie, preto si dajte záležať na poriadnom vyskúšaní, čo platí aj v prípade vašich ratolestí.

Dámske zimné čelenky

Necítite sa v čiapke komfortne? Skúste čelenku, v ktorej budete držať krok s módou na svahu aj cestou do práce. O´Neill dámske čelenky na zimu sú vyrobené prevažne z vlnených zmesí, takže spoľahlivo ochránia a zahrejú citlivé uši. Je ideálnym kompromisom do miernejšieho počasia bez sneženia. Ak premýšľate, ako ju nosiť, skúste vyčesaný cop alebo drdol, s ktorými bude takáto čelenka vyzerať najlepšie.

oneill