oneill

Jack O'Neill

Značka O'Neill začala svoj život v roku 1952, keď jej zakladateľ Jack O'Neill začal navrhovať výrobu prvých neoprénových oblekov na svete z jeho prvého surfového obchodu na svete – v malej skromnej garáž pri Great Highway v San Franciscu.

Povesť o Jackovej remeselnej zručnosti v oblasti tvarovania dosiek a navrhovania neoprénových oblekov sa čoskoro rozšírila medzi surfistov z celého sveta, ktorí chcú získať jeho návrhy, aby mohli surfovať lepšie a dlhšie. Onedlho medzi Jackových spokojných zákazníkov patrili windsurfisti, potápači, vodní lyžiari a lyžiari na snehu. Ako podnik neustále rástol a vyvíjal sa, Jack zapojil všetkých svojich šesť detí do výrobného a marketingového procesu.

V 80-tych rokoch sa priekopnícka dielňa Jacka O'Neilla stala uznávanou a veľmi obľúbenou medzinárodnou surfovou značkou, vedúcou na trhu so športovým životným štýlom v USA, Európe a Japonsku.

Počas každého kroku svojej cesty zostal Jack, jeho rodina a jeho tím verní svojmu poslaniu. Vyrábať to najlepšie, najodolnejšie a štýlové oblečenie a doplnky na surfovanie a šport. Pracovať s inovátormi a nadšencami. Posunúť technické hranice toho, čo dokáže športové oblečenie, aby sme všetci mohli dlhšie objavovať a užívať si svet prírody.

"Bez jacka by to bol úplne iný svet"

DREW KAMPION

 

JACK O'NEILL

SKUTOČNÝ PIONIER

Jack O'Neill bol skutočným oceánskym priekopníkom a vášnivým a oddaným nadšenecom surfovania. Jeho pôvodná misia navrhovať a vyrábať ako prvé na svete Neoprénové surfové oblečenie bolo, že jednoducho „chcel surfovať dlhšie“.

Jackov jedinečný prístup a jeho chuť do života spôsobili revolúciu vo svete surfovania. Začal tvarovaním dosiek a predajom vosku na dosky a potom sa zameral na výrobu izolovaných surfových viest, ktoré by jemu a jeho kamarátom surferom pomohli vydržať v ľadových vodách severného kalifornského pobrežia.

Netrvalo dlho a Jackove ambície prerástli do návrhu prvého neoprénového neoprénového obleku dostupného kdekoľvek na trhu – a tak svet začal skutočne spoznávať Jacka O’Neilla ako jedného z popredných inovátorov medzinárodného sveta surfovania.

Jack zostáva zdrojom inšpirácie pre tisíce surferov a športových nadšencov po celom svete. Jackovým poslaním bolo byť silou dobra vo všetkom, čo robil. Svoju energiu, vedomosti, entuziazmus a kreativitu nasmeroval do každého dizajnu a každého podniku. Jeho ambície presahovali rozsah odevov O'Neill.

V roku 1985, po tom, čo viedol operácie značky v Európe a Japonsku, odovzdal Jack opraty svojmu synovi Patovi a na chvíľu sa zameral na rôzne projekty v oblasti životného prostredia a opäť surfoval na vlnách.

 

oneill