DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 30 EUR Vrátenie tovaru do 30dní

blog

August 05

Dovolenka na horách? Toto by vo vašej batožine nemalo chýbať

Dovolenka na horách? Toto by vo vašej batožine nemalo chýbať

 

Ak máte v pláne vyraziť toto leto do hôr, nenechávajte pri balení nič na náhodu. Vysokohorské počasie je premenlivé a môže prekvapiť. Pokiaľ si chcete pobyt spestriť turistikou, len so šortkami a tielkom si pravdepodobne nevystačíte.

Funkčné materiály

Počas namáhavejšieho výstupu sa veľmi ľahko spotíte a na vrchole, kde teplota klesá, premočené oblečenie určite neoceníte. Zamerajte sa preto na tzv. funkčné materiály. Tie sa postarajú o odvádzanie potu z pokožky a uschnú omnoho rýchlejšie ako napr. klasická bavlna. Záležať si pritom dajte hlavne na spodných kusoch oblečenia. Okrem takýchto základných topov nájdete v našej športovej kolekcii aj podprsenky, legíny a teplejšie zvršky – všetko nielen praktické, ale zároveň moderné a štýlové.

Poistite sa vrstvami

Keď balíte oblečenie na dovolenku na horách, myslite na to, že veľmi dôležité je vrstvenie. V nižších polohách si vystačíte s tielkom a pohodlnými legínami, čím vyššie však budete, tým viac sa vám zíde vrstva naviac. Do batohu si preto nezabudnite prihodiť tričko s dlhým rukávom. Dôležitá je aj ľahšia bundička – ideálne vetruvzdorná a nepremokavá. Do chladnejšieho počasia si pre celú rodinu môžete vybrať tiež O´Neill fleecové bundy a mikiny. Fleece sa pýši vysokou hrejivosťou a výdržou. Pri náhlej zmene poveternostných podmienok vás teda spoľahlivo ochráni.

Kvalitná obuv

Špeciálna turistická obuv by mala byť na horách povinnou výbavou. Terén, po ktorom sa budete pohybovať, môže byť zradný, a v obyčajných teniskách riskujete nebezpečné zranenie. Správne zvolená treková obuv  poskytne vašim chodidlám potrebnú oporu. Jej podrážky dokážu zamedziť riziku pošmyknutia, stlmia nárazy a ochránia pred prienikom vlhkosti.

Dôležité doplnky

Vysokohorské slnko dokáže byť mimoriadne intenzívne. Majte preto poruke opaľovací krém a vhodnú pokrývku hlavy – ideálna je šiltovka. V zalesnených polohách vás môžu nepríjemne prekvapiť kliešte, preto nezabudnite na repelent a vyššie ponožky. Do batohu si pribaľte aj občerstvenie, predovšetkým dostatok vody. Už ste premýšľali nad turistickými paličkami? Môžu byť užitočným pomocníkom nielen pri zdolávaní vyšších úsekov, ale rovnako tak pri strmom zostupe.

Voľnočasové oblečenie

Využite zvyšné miesto v batožine, a pribaľte si pohodlné šaty alebo overal. Nezaberú veľa miesta a postarajú sa vám o kompletný outfit do mesta alebo na večeru. Nohy si pri večernom relaxe nechajte prevetrať v šlapkách, ktoré určite využijete pokiaľ máte k dispozícii vo vašom ubytovaní bazén. Nezabudnite na šikovný ruksak, zabaľte plavky a uterák, a doprajte si zaslúžený oddych pri vode. 

oneill