DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 30 EUR Vrátenie tovaru do 30dní

blog

September 30

Oblečte deti na jeseň prakticky a pohodlne

Oblečte deti na jeseň prakticky a pohodlne 

 

Trafiť sa do jesenného počasia s oblečením dá zabrať nejednému dospelému. U detí je táto dilema dvakrát taká veľká. Ako sa postarať o to, aby im nebolo príliš horúco, neprechladli a zároveň neboli obmedzovaní v pohybe?  

Na čo myslieť pred nákupom

Na detskom oblečení určenom na prechodné obdobie rozhodne nešetrite. Voľte funkčné, nepremokavé, ale zároveň dostatočne priedušné materiály. Pri výbere vrchných častí dbajte na to, aby dieťaťu neboli príliš voľné a zbytočne tak neprepúšťali chlad. Keďže s nastupujúcou jeseňou tma prichádza skôr, veľmi vhodné sú aj reflexné prvky.

Oblečenie vrstvite

Aj pri deťoch vsaďte na osvedčené vrstvenie. Ako základ použite tričko z kvalitnej bavlny. Na ňom by sa mala nachádzať druhá, izolačná vrstva, ktorá bráni prieniku chladného vzduchu. Proti dažďu a nepríjemnému vetru ochráňte dieťa bundičkou zo špeciálneho nepremokavého materiálu. Jednotlivé vrstvy behom dňa prispôsobujte počasiu.

Fleece pre zahriatie

Hľadáte praktický kúsok, ktorý vaše dieťa spoľahlivo zahreje? Vyskúšajte niektorú z našich fleecových mikín. Fleece je jemný, má výnimočné hrejivé vlastnosti a pomerne rýchlo uschne. Ani jeho údržba si nevyžaduje veľkú námahu. Fleecové oblečenie je skladné a nekrčivé, a je tak vždy pripravené ako prvá pomoc pri náhlom poklese teplôt. Navyše si aj po mnohých opraniach zachováva svoju farbu.

Bunda? Jednoznačne zo softshellu

Pri príprave detského jesenného šatníka sa určite poobhliadnite po kvalitnej softshellovej bunde. Ochráni vaše dieťa pred dobiedzavým chladom a špeciálna povrchová úprava neprepustí vodu. Vyberajte bundy s vyšším podielom streču, v ktorých sa vaši neposedníci budú cítiť voľnejšie. Softshell je navyše odolný voči nečistotám, čo ocení rodič každého malého dobrodruha.   

oneill