DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 50 EUR Vrátenie tovaru do 30dní

blog

Apríl 26

Čo znamená BCI ( Better Cotton Initiative )?

Bavlna ako vstupná surovina.

Bavlna je dokonalý všestranný prírodný materiál. Dobre rastie v náročných podmienkach a je ako materiál úplne obnoviteľný. Budúcnosť bavlny je však citlivá na výzvy, medzi ktoré patrí zmena podnebia, nerovnosť pohlaví, nedostatok pracovných síl, nedostatok vody a tlak škodcov. V súčasnosti sa menej ako 25% bavlny dopestuje spôsobom, ktorý aktívne chráni ľudí a životné prostredie. Organizácia BCI sa snaží transformovať výrobu bavlny od základov.

Čo znamená BCI ?

Iniciatíva Better Cotton Initiative (BCI) je svetová nezisková organizácia, ktorá bola založená s cieľom zlepšiť globálnu produkciu bavlny pre pestovateľov, ktorí ju vyrábajú, pre životné prostredie, v ktorom rastie, a pre budúcnosť odvetvia. Prostredníctvom BCI a jej partnerov dostávajú poľnohospodári školenie o tom, ako efektívne využívať vodu, starať sa o zdravie pôdy a prírodných biotopov, znížiť používanie najškodlivejších chemikálií a uplatňovať zásady dôstojnej práce. BCI Farmers implementujúci tento systém majú licenciu na predaj produktu Better Cotton. Spoločnosť O'Neill sa zaviazal využívať takúto bavlnu vo svojich výrobkoch od roku 2019. Toto označenie nájdete okrem pánskej a dámskej kolekcie oblečenia aj v celej rade pánskeho a dámskeho spodného prádla. Každé balenie spodného prádla nesie toto označenie na zadnej strane obalu.


Čo to znamená keď je toto logo na obale alebo visačke výrobku?

Znamená to, že kupujete výrobok, ktorého väčšinový podiel je z bavlny od maloobchodníka alebo značky, ktorá sa zaviazala získavať lepšiu bavlnu a investovať do BCI Farmers.

Kto môže používať logo na balení výrobku?

Značku produktu BCI môžu používať iba schválení členovia BCI. Člen musí použiť najmenej 5% svojej bavlny na výrobu označenej ako BCI, aby mohol začať používať ochrannú známku, s plánom získať najmenej 50% svojej bavlny ako lepšej bavlny do piatich rokov. BCI monitoruje tento pokrok a úzko spolupracuje so svojimi členmi, aby sa ubezpečil, že nároky predložené v súvislosti s logom BCI odrážajú ich angažovanosť v programe, sú transparentné a dôveryhodné.

https://bettercotton.org/find-members/

O'Neill Europe BV

Member since
January 2019

Membership Category
Retailers and Brands

Country
Netherlands


 

Viac informácií nájdete priamo na stránke https://bettercotton.org/

oneill